Vandaag: De leerborstel werkt in schuim, nooit droog. Naar leerborstels

Uit de blog: Een versleten leren stuur goed bijkleuren. Naar de gids

Terug: Koch-Chemie Autoshampoo "As" is weer leverbaar. Naar product

Nieuw: COLOURLOCK Leather Cleaning Brush van hout. Naar product

Meest gekocht: Koch-Chemie Green Star pakt vuil binnen en buiten aan. Naar product

Actie: Veel D-CON producten zijn nu afgeprijsd. Naar de acties

Uitverkoop: INNOVACAR stopt, veel restvoorraad is afgeprijsd. Naar het merk

Advies: Welke set past bij je leer? Vraag het via WhatsApp. Start chat

Verzending: In Duitsland gratis vanaf 89 euro met DHL. Naar verzending

Zaterdag: Droog voorspeld, plan je lakdag. Naar lakverzorging

Klantenservice: Waar is mijn bestelling? Zending, factuur, retour. Naar helpcenter

Kopersbescherming: Echte reviews bij Trusted Shops. Reviews lezen

A1 "Speed Wax Plus 3" spraywax 500ml

23,47€ 27,95€
Inhoud: 500mlEenheid prijs (46,94€ / l)
incl. 21 % btw, plus verzendkosten, berekend bij het afrekenen
Inhoud
6 op voorraad

— Wees er snel bij, zolang de voorraad strekt, levertijd 1-4 dagen

Schnellbestellung 2 Varianten
Dr. Wack "A1"A1 "Speed Wax Plus 3" spraywax 500 ml
Beperkte voorraad (6 units)
SKU D1-DRW-2630EAN 4006539026302
23,47€ 27,95€
Inhoud: 500mlEenheid prijs (46,94€ / l)
Dr. Wack "A1"A1 "Speed Wax Plus 3" spraywax 250 ml
Pre-order
SKU D1-DRW-2635EAN 4006539026357
21,24€
Inhoud: 250mlEenheid prijs (84,96€ / l)

Voordelen van Detailing1

📦 Verzending vanaf € 6,90 met Bpost, DPD of FedEx
🚀 Levertijd 1-4 dagen
🤝🏻 Gratis levering vanaf € 179 met DPD
💬 Klantenservice door autopoetsexperts

EAN: 4006539026302  |  SKU: D1-DRW-2630

Harde wax met carnauba voor nieuwstaat-lak — laten drogen, uitpoetsen

De A1 "Speed Wax Plus 3" is de vloeibare harde wax van Dr. Wack voor lakbescherming het hele seizoen door. Bijzonder is het aangetoonde uithoudingsvermogen: in de waxtest van AUTO BILD en KÜS was het afparelen na tien wasbeurten nog meetbaar. Voor iedereen die zijn lak als nieuw wil houden en twee keer per jaar tijd inplant.

Auto wassen en drogen; is de lak niet meer als nieuw, dan eerst polijsten. Fles schudden, product op de droge applicatiespons en in kleine rondjes dun aanbrengen. Hele carrosseriedelen in één keer, in de schaduw en niet op hete lak. De film volledig laten drogen, in de praktijk tien tot vijftien minuten. Trekt je vinger een strak spoor, dan uitpoetsen met de microvezeldoek en de doek vaak omdraaien. Spons uitwassen, vorstvrij bewaren.

Lees de volledige beschrijving

Vragen en hulp

Heb je nog vragen of heb je hulp nodig?

We zijn er zeker van dat onze Help-pagina je verder zal helpen. Daar vind je informatie om contact met ons op te nemen en de relevante antwoorden op veelgestelde vragen.

Heb je niet gevonden wat je zocht? Stuur ons een bericht in de chat.

Verzending en levering

Verzending naar België vanaf € 6,90 met Bpost, DPD of FedEx, levertijd 1-4 dagen. Vanaf € 179 bestelwaarde is de verzending met DPD gratis.

Alle verzendmethoden, gewichtsklassen en expressopties vind je in ons verzendbeleid.

Ophalen in de winkel

Autoverzorgingswinkel in Nordhorn

Waarom wachten als het snel kan? Bestel je autoverzorgingsproducten online bij ons en kies voor het gemak van ophalen of onze razendsnelle levering, lokaal of in heel Europa. Wij zijn erop gericht je maximale flexibiliteit en comfort te bieden, zodat je auto altijd in topconditie blijft.

Je kunt je bestelling altijd van dinsdag tot en met vrijdag van 10:00 tot 17:00 uur ophalen op Bosinks Kamp 8 in 48531 Nordhorn bij Detailing1. Houd je afhaalbevestiging gereed. We kijken uit naar je bezoek.

Ontdek onze Detailing Store in Nordhorn

De standtijd van de A1 "Speed Wax Plus 3" meet je in wasbeurten

Wat is de A1 "Speed Wax Plus 3"? Een vloeibare harde wax van Dr. Wack met carnauba-booster, die je dun aanbrengt met de applicatiespons, op de lak laat drogen en daarna uitpoetst met de microvezeldoek. Niet vrijgegeven voor matte lak en matte folie, en niet bedoeld voor verweerde lak zonder eerst te polijsten.


A1 "Speed Wax Plus 3" is een vloeibare harde wax van Dr. Wack die de lak met een carnauba-boosterformule en een hydrofobe formule afsluit tegen weer en wind, dus met een formule die water op afstand houdt. Er wordt daarbij niets gespoten. De melkwitte wax loopt uit de fles direct op een applicatiespons en gaat van daaruit in kleine draaiende bewegingen dun op de schone, droge lak.

Carnauba is de bladwas van de palm Copernicia prunifera uit het noordoosten van Brazilië. De plant legt die zelf over haar bladeren om in het droge seizoen geen water te verliezen, en met een smeltpunt tussen 82 en 86 °C is het de hardste van alle natuurlijke wassen. Op de lak doet hij hetzelfde werk op een andere ondergrond. Dat merk je doordat regen in druppels blijft staan in plaats van als film weg te lopen, en doordat die druppels zonder kalkrand opdrogen.

Wat de wax niet doet, hoort erbij gezegd. Hij haalt niets weg. Een wax laat doffe lak niet glanzen en haalt geen krassen weg, zo plaatst de AUTO ZEITUNG het in haar wax-gids, en Dr. Wack zet hetzelfde in de productgegevens: te gebruiken op lak in nieuwstaat of op lak die met polish is opgeknapt. De glans die je daarna ziet, zat al in de lak.

  • De bescherming overleeft wasbeurten, niet alleen weken. AUTO BILD liet samen met keuringsinstantie KÜS tien vloeibare harde waxen los op verweerde testpanelen en stuurde er tot tien wasbeurten overheen. De Speed Wax Plus 3 pakte met 256 van de 295 punten de eerste plaats en was het enige product in het veld met het oordeel zeer aan te bevelen. Zelfs na de tiende wasbeurt was het afparelen nog meetbaar.
  • De film laat zelf weten wanneer hij klaar is. Tussen de laatste haal met de spons en de eerste met de doek zit in de praktijk tien tot vijftien minuten. Daarna veeg je het overschot weg, en Dr. Wack vergelijkt die stap met afstoffen. Daarom werkt de wax zelfs bij je eerste poging zelden tegen je.
  • Twee formaten, één heldere rekensom. De fles van 500 ml is bedoeld voor complete auto's, de fles van 250 ml voor losse onderdelen en je eerste ronde. Per liter is de grote fles zo'n derde goedkoper. Hoeveel milliliter een auto opslokt, zegt Dr. Wack niet, maar bij twee à drie beurten per jaar koop je beide maten zelden opnieuw.

Wat we in de praktijk zien: Bij ons komen vaak vragen binnen hoe lang de wax moet blijven staan voordat de doek erop mag. Dr. Wack noemt daarvoor geen tijd, maar een toestand: volledig gedroogd. De check kost twee seconden. Trek met je vinger een spoor door de film. Loopt hij achter je vinger weer dicht, dan heeft hij meer tijd nodig. Blijft het spoor als strakke lijn staan, dan kan de doek erop.


Het drogen duurt tien tot vijftien minuten

De Speed Wax Plus 3 gaat dun op de schone, droge lak, droogt daar volledig op en wordt pas daarna uitgepoetst met een microvezeldoek.

Daarvoor komt de wasbeurt. Dr. Wack raadt daarvoor de eigen Speed Shampoo aan en, als de lak niet meer als nieuw is, een ronde met een handpolish met wax erin. Die volgorde is geen advies, maar de voorwaarde. Wax verzegelt de toestand die hij aantreft. Op lak met swirls, dus met de fijne cirkelvormige waskrasjes, verzegel je swirls.

Bij het aanbrengen houd je de spons voldoende verzadigd met product en doseer je bij voordat hij droog loopt. Je werkt in de schaduw en op koele lak, niet in de volle zon. Dr. Wack raadt verder aan hele carrosseriedelen in één keer te doen. De reden is de aanzetrand. Waar een opgedroogde rand op verse wax stuit, zie je de naad later in strijklicht.

De applicatiespons voor deze wax meet 150 bij 80 bij 35 millimeter en is precies daarvoor ontwikkeld. Bij de losse flessen zit hij niet in de doos, hij staat er als accessoire naast. Tot slot was je hem grondig uit. Anders hardt het restje uit in het schuim, en ga je de volgende keer met een harde rand over de lak.

De 10 tot 15 minuten zijn een richtwaarde, geen timer. Bij 12 °C in oktober blijft de film langer nat, op een warme zomeravond gaat het sneller. Werk daarom liever per vlak dan op de klok. Zodra het laatste carrosseriedeel is ingewerkt, check je het eerste. Meestal is het precies dan zover, en ga je met de doek er in dezelfde volgorde achteraan als waarin je hebt aangebracht.

A1 Speed Wax Plus 3 wordt uit de fles op de applicatiespons gedoseerd

Zes maanden haalt de Speed Wax alleen als je weinig wast

De zes maanden op het etiket zijn een bovengrens en geen belofte. Ze staan of vallen met een getal dat op geen enkele fles staat, namelijk het aantal wasbeurten.

De labtest levert de schaal erbij. De KÜS heeft het afparelen vastgelegd met een contacthoekmeter, dus het apparaat dat de hoek van een waterdruppel ten opzichte van het lakvlak meet. Hoe steiler de druppel staat, hoe minder water er blijft liggen. Na tien wasbeurten was die hoek nog duidelijk meetbaar. De helft van het testveld zakte precies op langdurige bescherming en wasbestendigheid.

10 wasbeurten zijn voor de een driekwart jaar en voor de ander 10 weken. Uit gebruikerservaringen op autopoetsfora valt dat grof in te delen. Was je elke zes tot acht weken, dan haal je de volle zes maanden. Eén keer per maand geeft vier tot vijf, één à twee keer per week nog twee tot drie. Een praktijktest zag na drie maanden direct afparelen, maar een oppervlak dat niet meer helemaal zo glad was.

De harde grens staat in de lijst met vrijgaven. Die noemt metallic-, uni- en nanolakken, krasvastere lakken en glanzende folie. Matte lak en matte folie ontbreken, want een product dat diepteglans opbouwt heeft op een mat oppervlak niets te zoeken. En is je lak dof of zitten er swirls in, dan is de Speed Wax Plus 3 de verkeerde volgende stap. Dan verzegel je de huidige toestand voor een half jaar.

Fles A1 Speed Wax Plus 3 op de microvezeldoek, beading op de natte motorkap

Een wax voor een vaste afspraak, niet voor elke wasbeurt

De Speed Wax Plus 3 is voor iedereen die twee à drie keer per jaar een uurtje inplant en daarvoor tot het volgende seizoen rust wil hebben.

Leg je de bescherming liever in elke wasbeurt, dan ben je beter af met een spraywax die je in de doek verdeelt en meteen weer afneemt. Dat is geen slechtere route, alleen een ander ritme. Kort en vaak tegenover langer en zelden. Beide staan naast elkaar in de sealants en spraywaxen van de A1-lijn.

De Speed-serie van Dr. Wack is bedoeld voor de hand, niet voor de machine. Wil je hologrammen uit verweerde lak werken, dan heb je een polijstsysteem in cut-stappen nodig en daarna een sealant die jaren meegaat. De Speed Wax Plus 3 zit daar bewust onder. Hij houdt goede lak een half jaar lang goed, en precies die ene taak doet hij meetbaar.

Bij de verpakking beslist het oppervlak. De 500 ml is de voorraad voor één auto voor meerdere jaren, de 250 ml de instapper of de reserve voor motorkap en dak. Vorstvrij bewaren, want een oplosmiddelvrije wax-emulsie ontmengt als hij één keer is doorgevroren, en die krijg je niet meer terug. De wax wordt ontwikkeld en geproduceerd in Baar-Ebenhausen.

Blijft over de ritmegever die geen etiket noemt. Wanneer je opnieuw moet waxen, vertelt niet de kalender je, maar het water. Zolang regen in hoge druppels blijft staan, werkt de laag. Zodra het vlak op de lak blijft liggen in plaats van druppels te vormen, is hij op, of daar nu zes weken of zes maanden tussen zitten. Let je daarop in plaats van op de datum, dan wax je precies zo vaak als je lak nodig heeft.

Applicatiespons verdeelt A1 Speed Wax Plus 3 over de zwarte motorkap

Twijfel je over Dr. Wack "A1" A1 "Speed Wax Plus 3" spraywax? Laat het je uitleggen:



Veelgestelde vragen over de A1 "Speed Wax Plus 3"


Wat is de A1 "Speed Wax Plus 3" en wat zit er achter de carnauba-booster?

Het is een vloeibare harde wax van Dr. Wack voor gelakte vlakken en glanzende folie. Carnauba is de bladwas van een Braziliaanse palm en met een smeltpunt tussen 82 en 86 °C de hardste natuurlijke wax. Booster verwijst naar de combinatie met de hydrofobe formule, die het afparelen van water verlengt.

Hoe breng ik de autowax op de juiste manier aan?

Op schone, droge lak. Doe het product op de droge applicatiespons, verdeel het dun in kleine draaiende bewegingen en doe hele carrosseriedelen in één keer. Laat het daarna volledig drogen en veeg het overschot weg met een microvezeldoek en poets uit.

Wanneer kies ik liever een spraywax dan de Speed Wax Plus 3?

Als je de bescherming in elke wasbeurt wilt leggen. Een spraywax spuit je na het spoelen op, verdeel je in de doek en neem je meteen weer af, maar dan wel vaker. De Speed Wax Plus 3 vraagt spons, droogtijd en uitpoetsen, en gaat daarvoor tot zes maanden mee. Beide routes vind je in de sealants en spraywaxen van de A1-lijn.

Is de wax geschikt voor matte lak, folie en kunststof?

Op de lijst met vrijgaven staan metallic-, uni- en nanolakken, krasvastere lakken en glanzende folie. Matte lak en matte folie ontbreken, omdat de wax diepteglans opbouwt en het matte effect verpest. Op ongelakte zwarte kunststofdelen blijven lichte witte resten achter, die je kunt wegvegen maar beter kunt voorkomen.

Wat gebeurt er als ik in de zon werk of te laat afneem?

Op hete lak en in de volle zon trekt de film aan voordat je hem gelijkmatig hebt verdeeld. Dan wrijf je resten in plaats van wax, vooral zichtbaar op donkere lak. Dat is te herstellen: dun bijdoseren, kort laten inwerken en afnemen met de droge kant van een schone doek.

Hoe vaak moet ik opnieuw waxen met de Speed Wax Plus 3?

Dr. Wack raadt twee à drie beurten per jaar aan. De betere ritmegever is het aantal wasbeurten: na zo'n tien wasbeurten neemt het effect merkbaar af. Was je wekelijks, dan ben je na twee à drie maanden aan de beurt; was je om de zes tot acht weken, dan haal je de zes maanden.

Vraag het ons gerust. Daniel helpt je verder.


Zo gebruik je de A1 "Speed Wax Plus 3"


Van de laatste wasbeurt tot de opgedroogde film

De wax hoort op schone en volledig droge lak. Was de auto dus eerst, spoel grondig af en droog na. Anders dan een spraywax kan de Speed Wax Plus 3 niet tegen restvocht, omdat de film anders ongelijkmatig opdroogt.

Is de lak niet meer als nieuw, dan hoort er eerst een polijstronde bij. Dr. Wack noemt daarvoor de eigen handpolish met wax erin of de scherpere Show & Shine-stap. Wax corrigeert niets, hij conserveert. Wat je vóór het aanbrengen niet hebt opgelost, zie je daarna een half jaar lang.

Schud de fles en doe het product op de droge applicatiespons, niet op de lak. Breng het in kleine draaiende bewegingen gelijkmatig en dun aan. Houd de spons daarbij voldoende verzadigd en doseer bij voordat hij droog loopt. Doe hele carrosseriedelen in één keer, anders zie je de aanzetrand later in strijklicht.

Dan laat je de film volledig drogen. In de praktijk is dat tien tot vijftien minuten, bij koel weer ook langer. De vingertest beslist: loopt de film achter je vinger weer dicht, dan is hij nog niet zover. Blijft het spoor als strakke lijn staan, dan kun je afnemen.

Veeg het overschot weg met een premium microvezeldoek en poets uit. Draai de doek daarbij vaak om, zodat je geen verzadigd stuk over het vlak trekt. Reken voor een middenklasser de eerste keer op zo'n uur. De derde keer gaat het een stuk sneller, omdat je de indeling van de auto dan in je hoofd hebt.

Let op: Niet in de volle zon en niet op hete lak werken, anders trekt de film aan voordat je hem gelijkmatig hebt verdeeld. Toegestaan zijn metallic-, uni- en nanolakken, krasvastere lakken en glanzende folie. Matte lak en matte folie staan niet op de lijst, en voor verweerde of doffe lak is de wax de verkeerde volgende stap. Was de applicatiespons na elk gebruik grondig uit, want uitgeharde wax maakt van het zachte schuim een harde rand. Dr. Wack raadt twee à drie beurten per jaar aan. Vorstvrij bewaren, omdat een oplosmiddelvrije wax-emulsie na bevriezen niet meer te redden is.

Veiligheidsinformatie voor Dr. Wack "A1" A1 "Speed Wax Plus 3" spraywax

Geschikt voor particulieren

Dit product met de aanduiding ‘Geschikt voor particulieren’ is volgens de Duitse wetgeving voor particulieren verpakt, gedeclareerd, aangemeld en gecertificeerd. Let op de gevarenaanduidingen en veiligheidsaanbevelingen.


VOS-gehalte (VOC)

7,7 % — aandeel vluchtige organische stoffen.


Deze productinformatie is uitsluitend bedoeld als vrijblijvend advies. Er kan geen aansprakelijkheid van onze kant uit worden afgeleid. Controleer of het product geschikt is voor jouw toepassing. Test vóór gebruik op geschiktheid en verdraagzaamheid. We adviseren je graag.

Vragen over deze informatie?

Meer over Dr. Wack

Contact

Dr. O.K. Wack Chemie GmbH
Untere Au 9, 85107 Baar-Ebenhausen, Deutschland

+49845341995100
info@dr-wack.com

https://dr-wack.com/

Specificaties

Ausführung

  • Inhalt
    500 ml
  • Artikelnummer
    D1-DRW-2630
  • EAN
    4006539026302
  • Herstellernummer
    2630
  • Gewicht
    617 g

Eigenschaften

  • Verpackung
    Plastikflasche
  • Einsatzbereich am Fahrzeug
    Außen
  • Fahrzeugtyp
    Pkw
  • Produkteigenschaften
    Wasserabweisend, Hochglanz, Langlebig

Produkt

Wettelijke garantie

Betaling & verzending

💳 Veilig betalen

  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • BLIK
  • EPS
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Twint
  • USDC
  • Visa

Kies uit veel betaalmethoden zoals PayPal, Bancontact, iDEAL, Klarna, Apple Pay, Mastercard of Visa en profiteer van achteraf betalen en gespreid betalen. Je betaalgegevens worden altijd veilig verwerkt. Vragen over betalen?


📦 Snelle verzending

  • Bpost
  • DPD
  • FedEx

Je bestelling bereikt je al vanaf € 6,90 binnen 1-4 dagen met Bpost, DPD of FedEx. Vanaf € 179 bestelwaarde is de verzending met DPD gratis. Vragen over verzending?

Dr. Wack "A1" auf Detailing1 kaufen