Vandaag: Eén liter Glas Star geeft vier liter glasreiniger. Bekijk product

Uit de blog: Vijf redenen waarom je voorruit strepen trekt. Naar de gids

Weer leverbaar: Koch-Chemie Autoshampoo "As" is op voorraad. Bekijk product

Nieuw: Koch-Chemie Exterior Brush in vier kleuren. Naar de kwasten

Bestseller: Koch-Chemie Green Star reinigt binnen en buiten. Bekijk product

Actie: Veel D-CON producten zijn nu afgeprijsd. Naar de aanbiedingen

Uitverkoop: INNOVACAR verdwijnt, veel restvoorraad is afgeprijsd. Naar het merk

Advies: Strepen ondanks glasreiniger? Vraag het via WhatsApp. Start chat

Verzending: In Duitsland vanaf 89 euro gratis verzending met DHL. Verzendinfo

Zaterdag: Droog weer op komst, tijd voor lak en ruiten. Naar lakverzorging

Klantenservice: Waar is mijn bestelling? Zending, factuur, retour. Naar helpcenter

Kopersbescherming: Echte reviews bij Trusted Shops. Reviews lezen

CW1:100 "Super" ruitensproeervloeistof concentraat 250ml

CW1:100
Pre-order — Levertijd 7-21 Tage
14,53€
Inhoud: 250mlEenheid prijs (58,12€ / l)
incl. 21 % btw, plus verzendkosten, berekend bij het afrekenen
Inhoud

Dr. Wack "CW1:100" CW1:100 "Super" ruitensproeervloeistof concentraat - 250 ml is in nabestelling. Zodra alles in je bestelling weer op voorraad is, versturen we alles samen in één zending. De levertijd hangt af van het artikel met de langste levertijd.

Pre-order — Levertijd 7-21 Tage
Schnellbestellung 3 Varianten
Dr. Wack "CW1:100"CW1:100 "Super" ruitensproeervloeistof concentraat 250 ml
Pre-order
SKU D1-DRW-1745EAN 4006539017454
14,53€
Inhoud: 250mlEenheid prijs (58,12€ / l)
Dr. Wack "CW1:100"CW1:100 "Super" ruitensproeervloeistof concentraat 40 ml
Pre-order
SKU D1-DRW-1749EAN 4006539017492
4,46€
Inhoud: 40mlEenheid prijs (111,50€ / l)
Dr. Wack "CW1:100"CW1:100 "Super" ruitensproeervloeistof concentraat 5 Liter
Pre-order
SKU D1-DRW-1743EAN 4006539717439
142,04€
Inhoud: 5lEenheid prijs (28,41€ / l)

Voordelen van Detailing1

📦 Verzending vanaf € 6,90 met Bpost, DPD of FedEx
🚀 Levertijd 1-4 dagen
🤝🏻 Gratis levering vanaf € 179 met DPD
💬 Klantenservice door autopoetsexperts

EAN: 4006539017454  |  SKU: D1-DRW-1745

1:100-concentraat voor het sproeierwater — met antikalkformule

Ruitenreinigerconcentraat van Dr. Wack voor de ruitensproeierinstallatie, dat in de verhouding 1 op 100 wordt verdund en de verblindende smeerfilm van de voorruit oplost. De antikalkformule bindt de kalk in het leidingwater en houdt de waaiersproeiers vrij. Voor veelrijders die hun sproeierwater zelf aanmaken in plaats van kant-en-klare mix te sjouwen.

Eén doseerkop bevat 25 milliliter en geeft bij 1 op 100 precies 2,5 liter sproeierwater. Draai de dop iets open en knijp in het onderste deel van de fles tot de kop gevuld is, dan toevoegen. Meng het liefst in een apart vat en giet het pas dan in het reservoir. In de winter 1 op 50 doseren, in de volgorde antivriesconcentraat, vers water, reiniger. Antivries tot min 60 graden eerst verdunnen tot min 30 graden. Gesloten en vorstvrij bewaren.

Lees de volledige beschrijving

Vragen en hulp

Heb je nog vragen of heb je hulp nodig?

We zijn er zeker van dat onze Help-pagina je verder zal helpen. Daar vind je informatie om contact met ons op te nemen en de relevante antwoorden op veelgestelde vragen.

Heb je niet gevonden wat je zocht? Stuur ons een bericht in de chat.

Verzending en levering

Verzending naar België vanaf € 6,90 met Bpost, DPD of FedEx, levertijd 1-4 dagen. Vanaf € 179 bestelwaarde is de verzending met DPD gratis.

Alle verzendmethoden, gewichtsklassen en expressopties vind je in ons verzendbeleid.

Ophalen in de winkel

Autoverzorgingswinkel in Nordhorn

Waarom wachten als het snel kan? Bestel je autoverzorgingsproducten online bij ons en kies voor het gemak van ophalen of onze razendsnelle levering, lokaal of in heel Europa. Wij zijn erop gericht je maximale flexibiliteit en comfort te bieden, zodat je auto altijd in topconditie blijft.

Je kunt je bestelling altijd van dinsdag tot en met vrijdag van 10:00 tot 17:00 uur ophalen op Bosinks Kamp 8 in 48531 Nordhorn bij Detailing1. Houd je afhaalbevestiging gereed. We kijken uit naar je bezoek.

Ontdek onze Detailing Store in Nordhorn

De CW1:100 "Super" ruitenreiniger lost de smeerfilm op, als de dosering klopt

Wat is de CW1:100 "Super"? Een ruitenreinigerconcentraat van Dr. Wack dat in de verhouding 1 op 100 in het ruitensproeierwater gaat en de verblindende smeerfilm van de voorruit haalt. Ontwikkeld voor ruitensproeiers en koplampsproeiers. Geen antivries: het vriespunt verlaagt hij niet.


Dr. Wack CW1:100 "Super" ruitenreiniger is een concentraat voor de ruitensproeierinstallatie dat in de mengverhouding 1 op 100 wordt verdund. De 1:100 in de naam is geen typeaanduiding, maar het recept op het etiket. Eén doseerkop bevat 25 milliliter en geeft 2,5 liter kant-en-klare reinigingsvloeistof, de fles van 250 milliliter dus 25 liter. Er zitten tien doseerkoppen in één fles.

De film die hij aanpakt, is geen stoflaag. Insectenresten, dieselroet, siliconen- en waxresten leggen zich als melkachtige, waterafstotende laag op het glas. Een ruitcoating is ook waterafstotend, alleen gelijkmatig opgebouwd — die geeft strakke beading. De smeerfilm is daar het tegenovergestelde van en verstrooit het licht dat erop valt, in plaats van het door te laten. Dat merk je als 's nachts elke tegenligger je verblindt, terwijl de wisser net over de ruit ging.

  • De mengverhouding staat in de productnaam. Draai de dop iets open en knijp in het onderste deel van de fles tot de doseerkop vol is — dat is de hele meettechniek. Van 250 milliliter maak je zo 25 liter reinigingsvloeistof, van de can van 5 liter 500 liter.
  • De antikalkformule houdt de waaiersproeier open. Hij bindt de kalk in het leidingwater voordat die zich in het sproeiergaatje kan afzetten. In de praktijk: wat niet uitkristalliseert, kan het gaatje ook niet verstoppen, en het sproeibeeld blijft breed in plaats van scheef. Auto Bild gaf de Super voor materiaalvriendelijkheid de volle score, 15 van 15.
  • In de winter verdubbelt de dosis, niet de antivries. Voor mengsels met antivries geeft Dr. Wack 1 op 50 op, dus vier doseerkoppen of 100 milliliter op 5 liter kant-en-klaar mengsel. De Super vervangt de antivries niet, hij versterkt de reinigende werking ervan.

Wat we in de praktijk zien: De meest gemaakte fout is alles in het volle reservoir kiepen. Wie de doseerkop direct in het reservoir leegt en er water bij gooit, mengt niet — het concentraat blijft onderin liggen. De eerste sproeistoten schuimen overgeconcentreerd, de laatste zijn bijna puur water. Dr. Wack raadt in het productinformatieblad aan de bestanddelen eerst in een apart vat te mengen. Lege kan van 2,5 liter, 25 milliliter erin, schudden, bijvullen — dan komt er bij de sproeier aan wat je hebt gedoseerd.


Eén doseerkop bevat 25 milliliter en geeft 2,5 liter

De CW1:100 "Super" ruitenreiniger wordt gedoseerd in de verhouding 1 op 100. Eén doseerkop bevat 25 milliliter concentraat en geeft daarmee precies 2,5 liter kant-en-klare reinigingsvloeistof voor de ruitensproeierinstallatie.

Wie op gevoel doseert, betaalt dubbel. Te weinig concentraat, en de smeerfilm blijft als waas staan die de wisser alleen uitsmeert. Te veel, en de tensiden schuimen op het droge glas, trekken strepen en kosten je twee extra sproeistoten om het helder te krijgen. De doseerkop neemt je het schatten uit handen: dop iets opendraaien, in het onderste deel van de fles knijpen tot de kop gevuld is, dop eraf, inhoud erbij.

Het werk in het sproeierwater doen anionische tensiden. Dat zijn moleculen met een waterminnend en een vetminnend uiteinde, die zich tussen glas en smeerfilm schuiven en de film van de ondergrond losmaken. Voor jou betekent dat: de wisser schuift het vuil niet meer voor zich uit, hij neemt het mee. Precies daarom bepaalt de hoeveelheid het resultaat en niet het aantal wisserslagen.

Bij het portieflesje van 40 milliliter hoef je helemaal niet te rekenen. In de verhouding 1 op 100 geeft 40 milliliter 4 liter sproeierwater, en daarmee dekt één portie bij de meeste auto's ongeveer één reservoirvulling. Het flesje hoort in het handschoenenvak als reserve voor onderweg, de planbare dosering thuis doe je met de grotere verpakking.

Dat de doseerkop precies 25 milliliter bevat, staat zo in het productinformatieblad uit Baar-Ebenhausen. Eén vulling, tweekommavijf liter — meer hoofdrekenen vraagt de zomerdosering niet. In canformaat ziet dezelfde som er zo uit: 5 liter concentraat geeft rond 500 liter reinigingsvloeistof, in de winterdosering nog 250 liter.

Dr. Wack schrijft de reiniger bovendien toe dat hij de levensduur van de ruitenwissers verlengt. Narekenen kun je dat niet, maar het mechanisme is wel logisch: een wisserblad dat over een losgeweekte film glijdt, werkt met minder wrijving dan een blad dat droog vuil over het glas schuift. De grotere winst is volgens ons sowieso het blad nooit droog te laten lopen — dus eerst sproeien, dan wissen.

Uit onze praktijk: eerst het water in de mengkan, dan het concentraat, dan schudden. Andersom schuimt het bij het schudden over, en wat in de gootsteen belandt, mis je in het reservoir. Waarin de vier ruitenreinigers uit deze lijn verschillen, komt in de kern neer op precies één getal — de mengverhouding.

Doseerkop van de CW1:100 Super ruitenreiniger wordt in het open sproeierreservoir geleegd

De Super versterkt de antivries, vervangen kan hij hem niet

De CW1:100 "Super" ruitenreiniger verlaagt het vriespunt niet. In de winter gaat hij extra in een kant-en-klaar antivriesmengsel, gedoseerd in de verhouding 1 op 50 in plaats van 1 op 100.

De volgorde staat in het productinformatieblad en wordt toch zelden aangehouden: eerst het antivriesconcentraat, dan vers water, dan de Super. Vier doseerkoppen, dus 100 milliliter, op 5 liter kant-en-klaar antivriesmengsel. Wie in plaats daarvan de reiniger als eerste in de lege can doet, verdeelt hem bij het bijvullen alleen toevallig.

Duur wordt het bij antivriesconcentraten tot min 60 graden. Die mogen de Super niet onverdund tegenkomen. Dr. Wack vraagt het concentraat eerst met vers water te verdunnen tot hoogstens min 30 graden, en pas dan komt de reiniger erbij. Een reden geeft het blad niet. Wij houden ons er toch aan, want een verstopte sproeier in januari is geen kleinigheid.

De reden dat leidingwater hier überhaupt volstaat, zit in de antikalkformule. In regio's met hard water is calcium de stof die het fijne sproeiergaatje door de jaren heen laat dichtgroeien. De formule bindt het voordat het zich kan afzetten — daarom schrijft Dr. Wack geen gedestilleerd water voor, maar vers leidingwater. In de praktijk betekent dat: je laat de can uit de bouwmarkt staan en mengt gewoon aan de kraan.

De tweede grens ligt vóór de ruit. Aangekoekte insectenpantsers op motorkap, grille en koplampen lost geen sproeierwater op, omdat daar de inwerktijd ontbreekt — de wisser is seconden op het glas, geen minuten. Ontstaat de film tijdens het rijden, dan is de Super het juiste gereedschap. Drogen de resten in stilstand aan, dan hoort er een insectenverwijderaar met gelhechting op het oppervlak, die blijft staan in plaats van weg te lopen.

Auto Bild liet de Super in nummer 22 van 2022 aantreden tegen acht andere ruitenreinigers. Resultaat: goed, cijfer 2,4, derde plek van negen. Voor materiaalvriendelijkheid de volle score van 15, voor pure reinigingskracht 56 van de 80 punten.

Vertaald: zet je maximale reinigingskracht boven alles, dan vind je in het veld sterkere kandidaten. Wil je niet dat er aan lak, rubberen afdichting of kunststof koplampglas ook maar iets gebeurt, dan zit je hier goed — en voor precies die onderdelen is de formule volgens de fabrikant ontwikkeld.

Zelf doseren betekent dat je geen water meer meebetaalt

Een 1:100-concentraat vervoert geen water. Van 250 milliliter CW1:100 "Super" ruitenreiniger wordt 25 liter kant-en-klare reinigingsvloeistof, de overige 24,75 liter levert de kraan bij jou thuis.

Welke verpakking de moeite waard is, hangt minder af van de auto dan van je rijprofiel. Rijd je veel snelweg, dan maak je het sproeierreservoir in de insectenzomer een stuk sneller leeg dan in de rest van het jaar — daarvoor is de fles van 250 milliliter met doseerkop gemaakt. Het portieflesje van 40 milliliter is de reserve voor het handschoenenvak. De can van 5 liter is de moeite waard vanaf de tweede auto in huis.

Een tweede verbruiker staat in het productinformatieblad en raakt in de discussie over de voorruit meestal ondergesneeuwd: de koplampsproeierinstallatie. Auto's met uitschuifbare sproeiers bij de koplampen halen uit hetzelfde reservoir. Aan de dosering verandert dat niets, aan het verbruik wel — wie de installatie in de winter geregeld gebruikt, maakt het reservoir een stuk sneller leeg en rekent beter met de can dan met het portieflesje.

Wil je zelf mengen en heb je de kraan toch al, dan is het concentraat de slankere route — in de kast, in de kofferbak en in de hoeveelheid plastic per liter sproeierwater. Moet de can kant-en-klaar gemengd in de kofferbak, omdat er onderweg geen water is, pak dan de gebruiksklare Fertig-Mix. Dat is geen rangorde, maar een keuze over waar het water erbij komt.

De eerste keer voelt afmeten omslachtiger dan een kant-en-klare kan leeggieten. Dat hoort erbij. Na twee, drie vullingen zit de handgreep erin, en wordt de doseerkop wat hij is — de maatbeker die de fles al ingebouwd heeft.

De tip die geen etiket geeft: schakel niet pas over op de winterdosering als de eerste vorst wordt aangekondigd. Wie in oktober overstapt op 1 op 50, zolang de insectenresten van de nazomer nog op het glas zitten, krijgt de dubbele dosis precies wanneer die het meeste werk heeft. En in januari staat het antivriesmengsel allang correct in het reservoir, in plaats van bij min vijf graden op de oprit bij elkaar te worden gegooid.

Twijfel je over Dr. Wack "CW1:100" CW1:100 "Super" ruitensproeervloeistof concentraat? Laat het je uitleggen:



Veelgestelde vragen over de CW1:100 "Super" ruitenreiniger


Wat is de CW1:100 "Super" ruitenreiniger?

De CW1:100 "Super" is een ruitenreinigerconcentraat van Dr. Wack voor de ruitensproeierinstallatie. Het wordt in de verhouding 1 op 100 met water verdund en lost de verblindende smeerfilm van insectenresten, dieselroet en siliconen op die het licht van tegenliggers verstrooit. De antikalkformule bindt daarnaast de kalk in het leidingwater.

Hoe doseer ik de CW1:100 "Super" in het sproeierwater?

In de zomer 1 op 100. Eén doseerkop bevat 25 milliliter en geeft 2,5 liter reinigingsvloeistof. Draai de dop iets open en knijp in het onderste deel van de fles tot de kop gevuld is. Dr. Wack raadt aan de bestanddelen in een apart vat te mengen en de kant-en-klare oplossing pas daarna in het sproeierreservoir te gieten.

Wat is het verschil tussen de Super, de Classic en de Fertig-Mix?

Het getal in de mengverhouding. De Super doseer je 1 op 100, de Classic 1 op 200, de Fertig-Mix komt gebruiksklaar in een can van 2,8 liter en kun je nog 1 op 1 aanlengen. De Super is daarmee de sterkere reinigingsoplossing per liter, de Fertig-Mix de variant zonder kraan. Alle drie horen in dezelfde ruitensproeierinstallatie.

Kunnen kunststof koplampglazen en waaiersproeiers tegen de Super?

Ja, voor precies die onderdelen is de formule volgens de fabrikant ontwikkeld. Naast de ruitensproeierinstallatie noemt Dr. Wack uitdrukkelijk de koplampsproeierinstallatie als toepassing. Voor materiaalvriendelijkheid gaf Auto Bild in test 22 van 2022 de volle score van 15 punten. Mengen doe je altijd in de voorgeschreven verdunning.

Wat gebeurt er als ik het concentraat direct in het sproeierreservoir giet?

Het mengt niet vanzelf. Het concentraat zakt naar beneden, de eerste sproeistoten komen overgeconcentreerd naar buiten en schuimen op het droge glas, de laatste zijn bijna puur water. Daarom staat in het productinformatieblad het advies om in een apart vat te mengen. Schade ontstaat er niet, het resultaat op het glas lijdt eronder.

Hoe ver kom je met 250 milliliter en de can van 5 liter?

Bij 1 op 100 geeft 250 milliliter 25 liter reinigingsvloeistof, dus tien doseerkoppen van elk 2,5 liter. De can van 5 liter komt op rond 500 liter, in de winterdosering 1 op 50 nog op 250 liter. Het portieflesje van 40 milliliter geeft 4 liter en dekt ongeveer één reservoirvulling.

Vraag het ons gerust. Daniel helpt je verder.


Gebruik van de CW1:100 "Super" ruitenreiniger


Eerst mengen, dan bijvullen

Pak een schoon vat van minstens 2,5 liter en doe daar eerst het water in. Leeg dan de doseerkop: dop iets opendraaien, in het onderste deel van de fles knijpen tot de kop met 25 milliliter gevuld is, dop eraf, inhoud erbij. Even schudden, dan overgieten in het sproeierreservoir.

De mengverhouding in de zomer is 1 op 100. Eén doseerkopvulling geeft 2,5 liter, de fles van 250 milliliter in totaal 25 liter, de can van 5 liter rond 500 liter. Het portieflesje van 40 milliliter geeft 4 liter en dekt daarmee ongeveer één reservoirvulling.

Voor gebruik in de winter geldt een ander getal en een vaste volgorde. Eerst het antivriesconcentraat, dan vers water, dan de reiniger in de verhouding 1 op 50 — vier doseerkoppen of 100 milliliter op 5 liter kant-en-klaar antivriesmengsel. Bij antivriesconcentraten tot min 60 graden verdun je eerst met vers water tot hoogstens min 30 graden en doe je de reiniger er pas daarna bij.

Is het reservoir nog half vol, reken dan met de restmenge in plaats van met het nominale volume. Twee liter rest plus 25 milliliter nieuw concentraat geeft een flink sterker mengsel dan bedoeld, en dat zie je als schuim op het droge glas. Rij het reservoir vóór de overstap naar de winter leeg en maak een nieuwe mix — dat is de schoonste knip tussen zomer- en winterdosering. Voor het tussendoor reinigen van motorkap en grille gebruik je de insectenverwijderaar met gelhechting, niet de sproeierinstallatie.

Let op: Het concentraat is geen antivries en verlaagt het vriespunt niet — in de winter blijft antivries verplicht, de reiniger versterkt alleen de reinigende werking ervan. De formule is ontwikkeld voor ruitensproeiers en koplampsproeiers, inclusief kunststof koplampglas en waaiersproeiers. Op aangekoekte insectenresten aan de voorkant hoort een product met inwerktijd, niet het sproeierwater. Bewaar de fles gesloten en vorstvrij, zodat de doseerkop niet vastplakt, en sluit de can na gebruik weer goed af.

Veiligheidsinformatie voor Dr. Wack "CW1:100" CW1:100 "Super" ruitensproeervloeistof concentraat

Geschikt voor particulieren

Dit product met de aanduiding ‘Geschikt voor particulieren’ is volgens de Duitse wetgeving voor particulieren verpakt, gedeclareerd, aangemeld en gecertificeerd. Let op de gevarenaanduidingen en veiligheidsaanbevelingen.


Waarschuwing

Schadelijk

Schadelijk

Gevarenaanduidingen

Veroorzaakt huidirritatie.H315
Veroorzaakt ernstige oogirritatie.H319

Veiligheidsaanbevelingen

Bij het inwinnen van medisch advies de verpakking of het etiket meenemen.P101
Buiten bereik van kinderen houden.P102
BIJ CONTACT MET DE HUID: Met veel water wassen.P302+P352
BIJ CONTACT MET DE OGEN: voorzichtig afspoelen met water gedurende een aantal minuten; contactlenzen verwijderen, indien mogelijk; blijven spoelen.P305+P351+P338
Inhoud/verpakking afvoeren naar een erkende afvalverwerkingsinstallatie.P501


VOS-gehalte (VOC)

1,95 % — aandeel vluchtige organische stoffen.


Deze productinformatie is uitsluitend bedoeld als vrijblijvend advies. Er kan geen aansprakelijkheid van onze kant uit worden afgeleid. Controleer of het product geschikt is voor jouw toepassing. Test vóór gebruik op geschiktheid en verdraagzaamheid. We adviseren je graag.

Vragen over deze informatie?

Meer over Dr. Wack

Contact

Dr. O.K. Wack Chemie GmbH
Untere Au 9, 85107 Baar-Ebenhausen, Deutschland

+49845341995100
info@dr-wack.com

https://dr-wack.com/

Specificaties

Ausführung

  • Inhalt
    250 ml
  • Artikelnummer
    D1-DRW-1745
  • EAN
    4006539017454
  • Herstellernummer
    1745
  • Gewicht
    307 g

Eigenschaften

  • Verpackung
    Plastikflasche
  • Einsatzbereich am Fahrzeug
    Außen
  • Fahrzeugtyp
    Pkw
  • Produkteigenschaften
    Keine Streifenbildung

Produkt

Wettelijke garantie

Betaling & verzending

💳 Veilig betalen

  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • BLIK
  • EPS
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Satispay
  • Shop Pay
  • Twint
  • USDC
  • Visa

Kies uit veel betaalmethoden zoals PayPal, Bancontact, iDEAL, Klarna, Apple Pay, Mastercard of Visa en profiteer van achteraf betalen en gespreid betalen. Je betaalgegevens worden altijd veilig verwerkt. Vragen over betalen?


📦 Snelle verzending

  • Bpost
  • DPD
  • FedEx

Je bestelling bereikt je al vanaf € 6,90 binnen 1-4 dagen met Bpost, DPD of FedEx. Vanaf € 179 bestelwaarde is de verzending met DPD gratis. Vragen over verzending?

Dr. Wack "CW1:100" auf Detailing1 kaufen